All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Thursday, 23 April 2009

Big Brother Albania 2: Dita 76, Permbledhje!

BIG BROTHER ALBANIA 2, DITA 76, PERMBLEDHJE!

Pjesa 1


Pjesa 2


“Zao shang hao –Miremengjes!”
23/04/09 10:00

Te paret qe jane zgjuar nga banoret edhe pse kane vazhduar te qendrojne ne shtratet e tyre, kane qene Adi dhe Juna. Adi ka filluar me pas te ngacmoje banoret e tjere, per t’i zgjuar edhe ata nga gjumi. Ai ka hedhur persiper nje batanije dhe me letren ku kishte shenuar dje leksionet e gjuhes kineze, ka shkuar neper krevatet e banoreve per t’ia thene Miremengjes, si nje aziatik i vertete.

“Dikush me ka inat”
23/04/09 11:40

Eltoni dhe Juna kane dale ne kopesht per te pire kafen e mengjesit dhe duke e shoqeruar me cigare. Ai ankohet se dikush ia ka mbaruar cigaret dhe ia merr nga vendi ku ai i mban. Juna i thote qe t’ia jape asaj qe t’i vendose ku i mban ajo te sajat. “Le te provoje ndonje t’i marre”- shprehet ajo dhe vazhdon te thote se ka nga ata banore te paskrupullt, me te gjitha te “mirat” bashke qe bejne sjellje te tilla, pasi kane boshlleqe dhe kane ardhur ne shtepi per t’u shfrehur per problemet personale. Eltoni ankohet edhe per rrobat apo fletat qe kishte nesuar gjuhen kineze se i kishte gjetur pertoke, pasi dikush ia kishte hedhur. “Ndonje inatci do kete qene, por nuk e di se kush”- thote ai.

“Me keta nuk mund te flitet”
23/04/09 11:50

Eltoni dhe Juna diskutojne per biseden e nje nate me pare ku u fol nder te tjera dhe per historine dhe luften. Ata ironizojne mendimet e Arit i cili, sipas tyre, doli ne konkluzionin se nuk eshte bere lufte. Ata thone se per keto mendime duhen vene duart ne koke sepse nuk mund te mohoet dicka qe eshte e ditur dhe e mesuar. Eltoni permend edhe biseden me Adelen ku ai e kishte pyetur per nje pjese te historise dhe ajo i kishte kthyer nje pergjigje se e dinte dhe kaq, pa i kthyer asnje pergjigje mbi pyetjen. Sipas tij, Adela nuk e dinte vertete ndaj nuk kthente pergjigje. “Eshte e temerrshme mos te dish!”- thote ai. Juna shprehet se nuk mund te tolerohet pasi ajo eshte mesuese dhe meson te tjeret, nderkohq qe nuk i di vete. Ajo mendon se me keta tipa, nuk mund te bisedosh sepse as nuk merr e as nuk jep informacione. “Eshte zyshe qe shet moralin dhe mentalitetin e prapambetur e ka filluar te hapet neper krevate.”- ironizon Eltoni Adelen.

“Duhen ambiente argetimi”
23/04/09 12:05

Ari dhe Sori diskutojne per ambjentet e argetimit te cilat jane shume te pakta ose mungojne ne Shqiperi. Ata mendojne se ato jane te nevojshme per njerezit per shlodhje, per te harruar streset e dites. Sori tregon se ne zonen e tij, frekuentojne Llogarane, qe ka ambiente relaksuese, por Ari mendon se edhe afer metropoleve, ambientet shlodhese jane te domosdoshme. Sipas tij, nuk eshte e nevojshme qe te frekuentohen vetem kafenete, por duhen edhe ambiente te tilla apo edhe ambiente sportive, sidomos per rinine shqiptare.

“Gjumi mund te jete taktike loje”
23/04/09 13:40

Disa nga banoret jane mbledhur ne sallon per te praktikuar leksionet e gjuhes kineze. Pervec kesaj, ata nuk harrojne te komentojne edhe sjelljet e njeri-tjetrit. Eltoni thote se Bjordi ka gjetur nje menyre te mire per te kaluar kohen dhe per te qendruar ende ne shtepine e Big Brother, ate te te fjeturit gjum per nje kohe te gjate. Anjeza tregon se kur kishte shkuar per te zgjuar Adelen, ajo ishte shprehur se nuk kishte me ke te bisedonte e ndaj do vazhdonte te qendronte ende ne krevat. Eltoni nuk rri pa e lidhur kete shprehje me daljen e Aides. Ai mendon se Adela me pare, vetem me Aiden merrej, ndersa tani qe ajo nuk eshte me, normalisht nuk ka me se cfare te beje. Sipas tij, ajo qe ishte aktive u largua, ndersa ata qe flene jane ende ne shtepi.

“Mungon komunikimi”
23/04/09 14:30

Ari u thote Adeles dhe Mozes se nuk duhet qe vetem te flene gjum ne shtepi. Adela ia kthen se duhet t’i mbaje ai me biseda ato sepse ato nuk kane me se cfare te thone, ndersa ai ka ardhur me vone e ka me shume per te treguar. Ari i merzitur me vajzat, shprehet se me njeren (Mozen) nuk mund te flase e te qendroje afer se nuk e lejon, me tjetren (Adelen) nuk i rastis te bisedoje se ajo rri vetem me Bjordin ne dhome. Adela nuk e pranon kete gje dhe thote se edhe kur vjen te bisedoje me ndonje, ata mund te jene duke biseduar per gjera kot dhe ndaj largohet serish. Per Bjordin ajo e pranon se ai rri vetem ne dhome. Ari thote se edhe pse jane dhjete banore, ata jane ndare ne klane dhe nuk rrine me te gjithe bashke, por secili me ate qe deshiron. Edhe Moza edhe Adi, justifikohen se nuk kane cfare te bejne e me ke te rrine e ndaj me shume flene gjum se sa rrine zgjuar. Adi thote se Ari ka te drejte qe merzitet sepse edhe ai nuk e gjen hapsiren e duhur per te bere debate dhe diskutime. Ai shprehet se nuk ka moshe per te biseduar me Mozen apo Adelen, por eshte i detyruar se keto jane kushtet dhe se jane 70 mije euro ne loje. Ari mendon se parate jane shume larg per t’u menduar; per te e rendesishme eshte te kaloje diten. Per te, menyra e vetme per te kaluar kohen eshte komunikimi. Adi, duke u nisur nga kjo shprehje, i thote se ai nje dere komunikimi e mbylli, por Ari ia kthen se nuk e beri ai ate zgjedhje, por Juna. Ai i thote se ato se cfare mendoi t’ia thoshte asaj ia tha ne sy, ndersa ajo nuk pati kurajon qe te perballej me te, por preferoi qe t’ia thoshte te tjereve mbrapa kraheve, duke treguar keshtu nje ane te vetes se saj. Ari tregon se dhe kur ndodhen ne mes te nje diskutimi me te gjithe banoret, ajo nuk i flet, ndersa ai mundohet qe ta fuse edhe ate ose veten brenda atij diskutimi. Ai merr si shembull kur ajo fliste me Sorin qe ta degjonte ai, kur biseda duhej bere me te sepse sipas tij, kjo eshte mungese edukate. Ari tregon se nuk i pelqeu zgjedhja e saj qe pas nje mbledhje me pese veta te tjere, i thote atij se kam vendosur qe te te mos flase me. Ai mendon se kete gje duhet ta diskutonin te dy ne sy e jo te vepronte ashtu.

“Situata eshte renduar”
23/04/09 14:50

Bjordi dhe Ari diskutojne se cili mund te dale kete te shtune. Ta mendojne se te gjithe mund te rrezikojne ne menyre te barabarte. Bjordi mendon se nuk mund te bejen parashikime sepse kjo loje kaq shume te papritura por mendon se mund te jete ose Arjoni ose Juna ai qe do te dale. Edhe Ari e mendon ne kete menyre dhe thote se ai i ka klasifikuar ne dy grupe: me te rrezikuarit jane Arjoni dhe Juna dhe me pak te rrezikuarit ai dhe Sori, por pa harruar qe cdokush mund te dale. Ata bisedojne dhe per situaten e renduar ne shtepi qe vihet re tek te gjithe banoret. Bjordi i thote atij se te njejten gje e ka vuajtur edhe ai me pare, sikurse Ari tani. Ata marrin si shembull edhe Mozen e cila me pare ka qene me aktive, nders atani ka dy dite qe vetem fle. Ari mendon se kjo nuk eshte e drejte, sidomos ndaj publikut. Ari tregon edhe per formimin e grupeve dhe klaneve, gje kjo qe nuk i pelqen. Sipas tij, eshte e veshtire qe te kete nje bisede midis banoreve sepse ata kane deshire qe te shoqerohen vetem me disa e jo me te gjithe. Ai mendon se eshte e bezdisshme te shkosh te flsesh me dike qe mund te te konsideroje si “armik”, vetem se ka krijuar pershtypje te tilla pa e njohur relisht ne biseda te drejteperdrejta.

“Me nomino mua se jam merzitur!”
23/04/09 15:59

Mimoza i tregon Adelajdes qe Eltoni e ka nominuar. Adelajda shprehet e habitur nga ky fakt, pasi ai eshte sjelle shume mire me te qe ne fillim. Mimoza vazhdon duke i treguar qe ai i kishte thene qe ajo mos t`i tregonte qe ai e kishte nominuar. Adelajda i thote se ai i kishte thene qe e vlereson shume ate qe po ben, dhe ate cfare ajo perfaqeson. Ajo shton:-“Nuk me kishte shkuar mendja qe ai me nominonte!” Ajo i thote Mimozes qe me kete gje qe ajo i tha gjeti nje person per te nominuar. Mimoza i thote:-“Sa per ate pune me nomino mua se jam merzit shume!” Adelajda i thote qe nuk do e nominonte asnjehere.

“Sori do i mbledhe banoret!”
23/04/09 16:35

Banoret kane diskutuar per daljen nga shtepia. Eltoni mendon qe kur te dalin do jene me te bashkuar me njeri-tjetrin. Anjeza e mbeshtet mendimin e tij, por Adi e kundershton duke i thene qe asgjeje nuk i dihet. Qetsori mbeshtet mendimin e Adit, dhe Anjeza duke marre shkas nga kjo e ngacmon duke i thene qe ai sapo te dale jashte do zhduket. Eltoni nderhyn duke thene:-“Ky ka per te qene qe do i mbledhe banoret me shume!” Qetsori vazhdon duke i treguar Arit per keshillat qe i kishte thene nena para se te hynte. Ai thote qe nuk e mendonte qe do rrinte kaq gjate, pasi nuk ishte sjelle si e kishte keshilluar ajo, por keq . Ai thote qe keshtu e ka vazhduar qendrimin e tij, dhe shton:-“E percolla dhe Aiden!”

Bjordi: “Ari nuk del!”
23/04/09 17:46

Qetsori dhe Adi qendrojne ne kopesht duke biseduar per te shtunen. Junida shkon dhe i bashkohet bisedes. Qetsori i thote Junes qe ka frike qe do dale, por ajo i thote:-“T`i nuk do ikesh!” Ne kopesht vjen Bjordi, dhe Juna e pyet se cili mendon ai qe mund te dale. Ai i thote:-“Me dy te nominuar prezent nuk e them!” Ne kopesht mbetet Qetsori, Ari dhe Bjordi. Qetsori insiston qe Bjordi t`ia thote se kush do dale. Bjordi mendon qe Ari nuk do dale. Qetsori i thote Arit qe Bjordi ka telepati, por Bjordi e kundershton duke i thene qe eshte thjesht intuite.

Anjeza:“I kam bere se kam dashur!”
23/04/09 18:42

Anjeza diskuton me Adelajden per lidhjen e saj me Arjonin. Ajo i thote qe ishte e sigurt qe mami do e kuptonte, pasi prinderit gjithmone duan lumturine e femijeve, dhe shton qe te njejten gje ndjejne dhe prinderit e Adeljajdes. Adelajda i thote qe eshte e sigurt per kete gje , por duhen menduar shume gjera. Anjeza tregon qe ajo nuk e kishte menduar qe te lidhej me dike brenda shtepise , por gjerat ndryshojne. Adelajda i mbeshtet mendimin duke thene qe ajo te njejten gje thonte kur shikonte “Big brother1”. Anjeza i thote qe emocionet ndryshojne aty brenda, dhe shton:-“Une i kam bere gjerat se i kam dashur, dhe jo per qellime te tjera!”

“Do bej martesen e pare ne Big Brother”
23/04/09 19:36

Adelajda dhe Qetsori lajne enet ndersa Bjordi i ndihmon. Qetsori ngacmon Adelajden duke e pyetur nese ishte e vertete ajo qe kishte thene Bjordi qe kishin blere shtepi bashke. Adelajda i thote qe ishte thjesht nje shaka e tij. Ai vazhdon duke i thene:-“Cfare fati i papare!” Bjordi e degjon biseden dhe nderhyn duke thene:-“Ne do bejme martesen e pare ne ‘Big Brother’!” Ai i thote Qetsorit qe do jete deshmitari i tyre. Adelajda i thote qe mos te bej shaka te tilla, pasi Qetsori i merr seriozisht. Bjordi ia kthen me shaka:-“Kush martohet me ty?!”

“Si i thone te dashuroj ne gjuhen kineze?”
23/04/09 20:59

Banoret vazhdojne me proven e javes Aziatike. Ato pasi kane bere nje perseritje te asaj qe kishin mesuar, kane filluar leksionin e gjuhes kineze me muajt e vitit. Banoret i bejne pyetje mesueses se tyre per fjale te ndryshme. Adi i kerkon mesueses se si i thone ne gjuhen kineze “Te dashuroj”. Ajo i thote qe kinezet perdorin me shpesh shprehjen “me pelqen” dhe i meson se si shkruhet ne gjuhen kineze. Pas mbarimit te leksionit banoret jane perballur me nje tjeter sfide. Ato duhej te kendonin ne gjuhen kineze kengen e Celin Dion. Gjate karaokes ka patur momente komike midis banoreve, pasi kishin veshtiresi ne shqiptimin e gjuhes kineze.

“Dua te kem nje majmun!”
24/04/09 00:30

“Kam shume deshire te kem nje majmun!” – ka thene Juna ne bisede me Arjonin, Anjezen, Eltonin dhe banore te tjere ne oborrin e shtepise. Ajo treguar me shume kenaqesi, momentin kur kishte patur per here te pare nje majmun ne dore. Banoret kane qeshur shume me fjalet e Junes, pasi vetem pak caste me pare Arjoni kishte thene me shaka se Anjeza e trajtonte si majmun. “Majmunet jane fantastike!” – ka thene prape Juna.

“Do te bej cfare te beje Bjordi!”
24/04/09 00:40

“Une do te bej cfare te beje Bjordi!”- ka thene Arjoni dhe ka shtuar se do ta bente kete edhe neser edhe te shtunen. “Harroje!” – i ka thene Adelajda, - Bjordi ben shume gjera!”. Arjoni i ka thene se Bjordi ato shume gjera qe bente me ate, ai do t’i bente me Anjezen. “Do te beje dush Bjordi, dush edhe une, – ka thene Arjoni, - por jo me Bjordin!”

“Jam shendoshur!”
24/04/09 01:56

“Jam shendoshur!”- ka thene Eltoni duke biseduar me Junen. Ai eshte shprehur i pakenaqur qe rrobat i rrinin shume keq. “Kur isha jashte i kisha shume mire, - ka thene Eltoni, - tani mezi me hyjne!”. Ai ka treguar gjithashtu se xhinset qe me pare po mos t’i mbante me rrip i binin, tani nuk i bien me. Pergjithesisht te gjithe banoret, me perjashtime te rralla, gjate qendrimit ne shtepine e Big Brother, e kane shtuar peshen e tyre ne krahasim me momentin e hyrjes.

“Dua te tregohem ajo qe jam!”
24/04/09 01:58

Juna dhe Eltoni kane biseduar jashte, ne oborr. “Me mire te tregohem ajo qe jam, edhe nese njerezit nuk me pelqejne!” – ka thene Juna. Ajo ka shtuar se ishte me mire keshtu, sesa te hiqeshe nje tjeter, vetem per hir te lojes, sepse nje dite do ta tregoje veten se kush ishe e atehere do te turperoheshe vertet. “Vjen nje moment dhe njeriu e nxjerr veten se kush eshte!” – ka thene ajo.

“Ngela duke sajuar!”
24/04/09 02:35

“Me vjen zor te fle ne krevat me Bjordin!”- i ka thene Adelajda vecmas Mimozes, ne banjen e shtepise. Ajo ka shtuar se ngeli cdo nate duke sajuar ndonje gje, qe te mos flinte me Bjordin dhe sipas saj, ai e kishte kuptuar shume mire kete gje. “Kete gjete sot?!” – i kishte thene ai. “Pse te vjen zor? “ – e ka pyetur Mimoza. “Po nuk dukem mire e Moza!”- i ka thene ajo. “Mos rri atehere!” – i eshte pergjigjur Mimoza.
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

"Zao shang hao - Good Morning!"
23/04/09 10:00

The money from people who are awake, even though they continued to stay in their shtratet, have been Aad and Juna. Aad started then to tease other people, to awake them from sleeping well. He has turned over a blanket and where the letter was marked yesterday Chinese language lessons, has gone through beds of residents thene Good for him, as a true asian.

"Somebody has to crustily"
23/04/09 11:40

Eltoni and Juna turned out in the garden for coffee and the morning accompanied by cigarettes. He complains that someone has finished cigarettes, and takes place from where he holds. Juna says that to give it to decide where it keeps its. "Let's try to take any" - and says she continues to say that those residents from unscrupulous, with all the "good" together to make such behavior, because they have gaps and come home for t ' was shfrehur for personal problems. Eltoni appeal for clothing or sheets that have Chinese language nesuar he had found pertoke, after someone had thrown it. "Any cross would have been, but did not know who" - he says.

"With these can not be spoken"
23/04/09 11:50

Eltoni and Juna discuss the conversation the night before where he spit among others and the history and struggle. They ironizojne thoughts of gold which, according to them, we came the conclusion that there is no war. They say for these opinions should be put in the head because your hands can not be denied something that is known and learned. Eltoni mention the conversation with Adelen where he had asked for a part of history and it had returned an answer that he knew and so, without returning any answer on the question. According to him, Adel really did not know not to answer back. "It is temerrshme not know!" - He says. Juna says it can not be tolerated as it is teachers and others meson, nderkohq not know them. She believes that these types, can not chat because neither receives nor gives information. "It sells zyshe that morality and mentality of the mud has started to open through beds." - Ironizon Eltoni Adelen.

"It takes entertainment environments"
23/04/09 12:05

Ari Sorin and discuss the fun environment that are very low or absent in Albania. They think that they are necessary for people to shlodhje, to forget the day stresses. Sorin shows in his area, attend Llogarane, which has relaxed environments, but Ari thinks even close metropolis, shlodhese environments are necessary. According to him, is not necessary that only frequented cafes, but also need environments such as space or sports, especially Albanian youth.

"Sleep can be a tactical game"
23/04/09 13:40

Some people are gathered in the hall to practice Chinese language lessons. In addition, they do not forget to comment on the behavior of each other. Eltoni says Bjordi has found a better way to pass time and to stay still in the house of Big Brother, it fjeturit of sleep for a long time. Anjeza shows that when he went to Adelen clever, it was indicated that there was to talk with you and will continue to stand still in bed. Eltoni not hang without regard this expression with the emergence of Aides. He thinks Adel ago, only made Eide, whereas now it is no, not normally with what to do. According to him, what was left active, while those who are still sleeping at home.

"There is lack of communication"
23/04/09 14:30

Ari was Adeles and Mozes says that there should only be sleeping sleep at home. Adel turn that he should keep talking with them because they did not what to say, as he came later has more to show. Ari bored with the girls, says that with one (Moze) can not speak and remain near that does not allow, with another (Adelen) no chance to talk that it fits only in Bjordin room. Adel rejects this and says that even when it comes to talk with any, they may be talking about things and nothing to leave again. For Bjordin she admits that he only stays in the room. Ari says that although the inhabitants are ten, they are divided into clans and not sit with all together, but each with what they want. And the 'Ad Moza, justified that they did not what to do and you stay the more sleeping on sleep than stay awake. Aad says Ari has the right not bored because he finds the right area to make debates and discussions. He says there is no age to talk to or Moze Adelen, but is bound and that these are conditions that are 70 thousand euros in the game. Ari thinks that money is supposed to be far away; is important to exceed the day. For, the only way to pass time is communication. Aad, given by this expression, says he closed the door of communication, but Ari does not turn that he made that choice, but Juna. He says that what they thought to mean what it said in the eyes, while she had no courage to face that, but to say that preferoi others back side, showing a side of himself that its . Ari shows that when and are in the middle of a discussion with all residents, she does not speak, while he tries to introduce him or herself within that discussion. He takes as an example when she spoke with Sorin who listen to it when the conversation had to do because according to him, this is ill-breeding. Ari shows that do not like her choice after a meeting with the five other people, tells him that I decided to not speak. He thinks this should be discussed in two eyes and not to act so.

"The situation is heavy"
23/04/09 14:50

Ari Bjordi and discuss what can be brought to this Saturday. I think that could endanger all equally. Bjordi thinks can not make predictions because this game so very unexpected, but thinks that may be or Arjoni or Juna it to be released. Even Ari thinks of in this way and says he has classified in two groups: the rrezikuarit are Arjoni and Juna and less rrezikuarit he and Sorin, but without forgetting that everyone can be brought. They talk about the situation and the heavy in homes noticed to all residents. Bjordi tells him that the same thing he has suffered first, as Ari now. They take as an example and Moze which has previously been active, while atani there was only two days off. Ari thinks that this is not right, especially to the public. Ari shows for forming groups and clans, which it was not am. According to him, it is difficult to have a conversation among the residents because they desire to be accompanied only by some and not all. He thinks it is bezdisshme to go to flsesh with someone that can be consider as "enemy", only that it has created such impression without known relisht in direct conversations.

"With nominate me that I'm bored!"
23/04/09 15:59

Mimoza Adelajdes shows that Eltoni has nominated. Adelajda expressed surprised by this fact, as he is brought very well with that in the beginning. Mimoza continues by indicating that he had told it not to be showing that he had nominated. Adelajda says that he had said that the estimates it is making more, and what she represents. She adds: - "Not to mind that he had gone with nominonte!" She says that this Mimozes which she said found a person nominated for. Mimoza says: - "As for that job that I'm bothering me nominate more! Adelajda says that will not and never nominonte.

"Sorin will collects people!"
23/04/09 16:35

Residents have discussed the emergence of the home. Eltoni thinks that when the stem will be joined with each other. Anjeza supports his opinion, but Aad rejects saying that asgjeje not known. Qetsori supports the opinion of the Adit, and taking Anjeza reason of this worry saying that he once out will disappear. Eltoni intervenes, saying: - "This has to be that people will collects more! Qetsori gold continues to show that advice had told mother before entering. He says the thought that will not stay so long because it was not brought as she had advised, but bad. He says that it has continued his position, and adds: - "I submitted and Eide!

Bjordi: Ari indelible! "
23/04/09 17:46

Aad Qetsori and stay in the yard talking on Saturday. Junida go and join discussions. Junes says Qetsori of fear that has to be brought, but she says: - "T` ikesh will not! "We come Bjordi garden, and Juna and asks what he thinks could be brought. He says: - "With two present not nominated them!" We remain Qetsori garden, and Ari Bjordi. Qetsori insists that Bjordi `t mean that it will brought. Bjordi think that Ari would not brought. Qetsori says that gold Bjordi has telepathy, but Bjordi objects saying which is just intuition.

Anjeza: "I made that I wanted!"
23/04/09 18:42

Anjeza discusses with Adelajden for its affiliation with Arjonin. She says that was sure the midwife will understand, as parents always want Happiness of children, and adds that the same feel and parents of Adeljajdes. Adelajda says that is safe for this, but need much thought. Anjeza indicates that she had not thought about that with someone inside the house, but things change. Adelajda's opinion saying the same thing she said when they saw "Big brother1. Anjeza of emotions that change within it, and adds: - "I have done things that I loved, and not for other purposes!

"I'll do the first wedding in Big Brother"
23/04/09 19:36

Adelajda and Qetsori lajne dishes while Bjordi helps. Qetsori worry Adelajden by asking if it was true that she had said Bjordi who had bought houses together. Adelajda of that was just a joke of his. He continues saying: - "What the fate of unprecedented! Bjordi of conversation and listens to interfere, saying: -" We will make the first marriage in 'Big Brother'! "He says Qetsorit will be their witness. The Adelajda says not to make such jokes, as Qetsori takes seriously. Bjordi turn the joke: - "Who you marry?

"How to say love in chinese language?"
23/04/09 20:59

Residents continue to test the Asian week. After they have made a repetition of what they learn, have started Chinese language lecture with months of the year. The residents make their questions mesueses for different words. Aad mesueses asks how the Chinese language, we say "To love." She says that Chinese often use the phrase "am the" meson and how language is written in Chinese. After the completion of the lecture people have faced another challenge. They had to sing in Chinese language Celia Dion song. During karaokes had comic moments between the inhabitants, as we had difficulties shqiptimin the Chinese language.

"I want to obtain a monkey!"
24/04/09 00:30

"I have more desire to obtain a monkey!" - Has said the Arjonin conversation in Juna, Anjezen, Eltonin and other inhabitants in the courtyard of the house. She showed more pleasure, when there had been for the first time a monkey in hand. People are laughing with the words of many Junes, after only a few moments ago Arjoni had said facetiously that Anjeza the deal as monkey. "Majmunet are fantastic!" - Has said Juna behind.

"What can I do to make Bjordi!
24/04/09 00:40

"I will do whatever to make Bjordi!" - Has said Arjoni and added that would make this even tomorrow and Saturday. "Forget" - has told Adelajda - Bjordi makes many things. " Arjoni of Bjordi has said many things that they do with it, he would do with Anjezen. "Will make Bjordi bath, shower and I, - has said Arjoni - but not Bjordin!

"I shendoshur!
24/04/09 01:56

"I shendoshur!" - Has said while talking to Eltoni June. He has expressed disappointed that the clothes remain very poor. "When I was outside the church very well, - has said Eltoni - now eager to come." He has also shown that the first jeans that are not keep the strap fell off, now is not the fall. Generally to all residents, with rare exceptions, during the Big Brother house, have added their weight compared to the time of entry.

"I want to declare it to be!"
24/04/09 01:58

Juna and Eltoni have talked outside in the yard. "The best that I declare it, even if people do not like!" - Has said Juna. She added that it was better than the hiqeshe another, only for the sake of the game, because one day I'll tell you who wast of itself then it would really turperoheshe. "Comes a time out and the man himself who is" - she has said.

"Remains with fabricated!"
24/04/09 02:35

"With hardly comes to sleep in bed with Bjordin!" - Has told Adelajda separately Mimozes, in the toilet of the house. She added that every night remained fabricated by anything, not to flinte with Bjordin and according to her, he had understood this very well. "This found today?" - Had told him. "Why the compulsion comes? "- And asked Mimoza. "But do not look good and Moza!" - Has told it. "Do not hang out then!" - Has responded Mimoza.
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online